0

Čo všetko získam ak sa stanem súčasťou mastermind skupiny?

Otázka, ktorá sa mi objavila v mysli, keď som rozmýšlal nad mastermind skupinami. Nevedel som ako na mňa bude pôsobiť špeciálny typ motivácie, ktorý vzniká medzi členmi skupiny. Nasledujúce „benefity“ sú pre mňa pri mastermind skupine tie najdôležitejšie.

Čas pre seba

Jednou z najdežitejších podmienok úspešnej skupiny je pripravovať sa na stretnutia mastermind dopredu. Svojich 15 minút chcem využiť čo najefektívnejšie. Preto si musím starostlivo pripraviť, čo chcem hovoriť. Musím si nájsť na prípravu čas. Minimálne 20 minút. Vzniká tak jedinečný čas, ktorý venujem len sebe, svojim cieľom a ich vyhodnocovaniu. Čo je najdôležitejšie – pravidelnému vyhodnocovaniu na týždennej báze. Vrátim sa k sebe a musím si kriticky zhodnotiť svoj výkon za uplynulý týždeň.

V našej skupine je jedna manažérka, ktorá nemá vybudovaný zvyk vyčleniť si čas pre seba. Je tak veľmi rozbehnutá, že je pre ňu takmer neprirodzené zastaviť. Možno, že rebrík na ktorý sa šplhá, nie je opretý o správnu stenu. Práve pre taký typ ľudí je čas pre seba cennou pomôckou pri zmene súčasného status quo.

Synergia

Dosiahnutie môjho osobného cieľa posilňuje celú skupinu. Ľudia začínajú veriť, že to dáva zmysel a niekam sa to celé posúva. Môj úspech zvyšuje energiu a vieru celej skupiny. Vzniká dokonalá synergia. Mozog si zvyká na prostredie rastu a úspechy. Mozog sa dá trénovať a posilovať a keď vidí, že to ide, verí tomu a spolupracuje.

Viacero pohľadov

Ak narazím na problém, zrazu vidím niekoľko spôsobov, ako problém riešiť. Think outside the box, ako sa vraví. Keď to neviem urobiť sám, urobia to za mňa členovia skupiny. Vedia sa na to pozrieť s úplne iného hľadiska. Každý je jedinečná bytosť s jedinečnými skúsenosťami a know how. Každý má svoje stratégie ako riešiť veci. Niečo, čo je pre hračka, je pre druhého najväčšou výzvou a naopak.

Spoznávanie silných stránok

Občas sa stane, že člen skupiny rieši nejaký problém, no pre teba je to absolútna banalita a podobné veci riešiš ľavou zadnou. Uvedomíš si, že daná vlastnosť je ti prirodzená. Je tvojou silnou stránkou. Máš to vžité a začneš si to viac vážiť a uvedomovať. Poznám veľa ľudí, ktorí nepoznajú svoje silné stránky. Mastermind stretnutia ich objaveniu napomáhajú. Prirodzene to vyplynie.

Sebareflexia

Počas týždňa sa stane veľké množstvo vecí. Ja mám v živote niekedy celkom neporiadok. Podlieham veľa vplyvom, robím veci, čo nechcem a podobne. Je dôležité analyzovať a eliminovať tieto nechcené činy zo svojho života preč. Treba sa na seba pozrieť kriticky a poučiť sa. Vyvarovať sa tých chýb, ktoré opakujem stále znova a znova. Deň stretnutia sa rýchlo blíži a je silnou pripomienkou aby som si viac všímal a rozmýšlal efektívne. Aby som s výzvami, ktoré predo mnou ležia niečo urobil. Podnecuje to moju sebareflexiu, orientovanú prirodzene na ciele, ktoré som si stanovil. Idem o nich v podstate rečniť pred ľuďmi a cieľom je posúvať sa vpred.

Dobrý pocit pre ego

Keď si stanovím nejaký cieľ na nasledujúci týždeň, dávam si záväzok pred celou skupinou. Motivuje ma, že skupina to vie. A páči sa mi, že s nimi môžem svoje úspechy zdieľať. Chcem sa blysnúť. Dokázať im, že som to dokázal a ciele naplnil. Moje ego sa cíti dobre. Na toto je podľa mňa celkom fajn. Aj ego môže slúžiť. 🙂 U mňa toto funguje. Chcem sa ukázať. Keď splním svoje ciele, tak môžem.

Výsledky

Po čase sa začú prejavovať výsledky. Začnú sa diať veci, ktoré chceš a postupuješ k nim. Celé ti to dáva zmysel. Deje sa to, čo si si predsavzal a to je to najdôležitejšie na ceste k sebarealizácií a tvorbe. Ak sa nedeje dostávaš spätnú väzbu a nakoniec to dokážeš. Nie si v tom sám. Výsledny sú to, čo sa ráta. Správne definovaný cieľ predpokladá výsledky. Na tých tvojich teraz aspoň na chvíľu pracuje napríklad 6 mozgov naraz. To je vždy viac ako jeden.

Vzťahy

Pravidelne sa stretávaš s ľudmi, ktorí chcú posunúť svoj život ďalej. Chcú vyrásť a napredovať. Chcú sa realizovať a tvoriť. Tým, že sa pred sebou otvárate (často treba ísť do hĺbky), vzniká dôvera a zaujímavé vzťahy so zaujímavými ľuďmi. Človek je tvor sociálny. 🙂

Zhrnutie

Najsilnejším prvkom pri mastermind skupinách  je podľa mňa akumulovaná sila kolektívu – rozdielne know how, viacero pohľadov na vec a spoločná zodpovednosť. Ste v tom spolu. Druhým silným prvkom sú zmeny, ktoré sa začnú diať v myslení, ktoré opisujem vyššie – sebareflexia orientovaná na vytýčené ciele a pravidelné vyhodnocovanie. Tretím silným prvkom je spoznávanie samého seba a svojej hodnoty. Odmenou sú výsledky.

 

 

 

Jaro Satori

Podnikám na internete - založil som a 3 roky vediem internetový obchod Dedoles.sk. Mám rád knihy, prírodu, sebarozvoj, šport, písanie a umenie.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

Jaro Satori

Podnikám na internete - založil som a 3 roky vediem internetový obchod Dedoles.sk. Mám rád knihy, prírodu, sebarozvoj, šport, písanie a umenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *