Definícia mastermind skupiny

S myšlienkou vytvárania mastermind skupín prišiel ako prvý Napoleon Hill vo svojej knihe Mysli a zbohatni (Think and grow rich).

Definícia Napoleona Hilla:

Mastermind skupina je koordinácia poznania a úsilia dvoch a viacerích ľudí, ktorí vo vzájomnej harmónií pracujú na dosiahnutí svojich cieľov.

Definícia

V mastermind skupine sa kombinuje sila brainstormingu, vzdelania a vedomosti jednotlivých členov, spoločná zodpovednosť za úspech celej skupiny a úprimná podpora. Skupina dáva človeku silu rozvíjať sa a dosahovať svoje ciele a úspechy.

Členovia skupiny sa navzájom motivujú k nastaveniu dôležitých cieľov. Stretnutia skupiny zaručujú to, že človek na týchto cieľoch pracuje a približuje sa k ich uskutočneniu. Skupina vyžaduje od každého člena skutočné odhodlanie pracovať na sebe. Ale taktiež  s úprimným pochopením, rešpektom a empatiou pomáhať ostatným členom skupiny nájsť kreatívne riešenia na ich problémy pri spoločných brainstormingoch. Členovia skupiny sú niečo ako katalyzátor rastu, diablovi advokáti, ale aj podporujúci kolegovia. To je podstata a hlavná pridaná hodnota mastermind skupiny.

Ďalšie myšlienky

Keď sa dve mysle spoja za určitým účelom, vytvoria neviditeľnú a nehmotnú silu, ktorá môže byť považovaná za tretiu myseľ (alebo aj master mind = majstrovská myseľ).

Princíp mastermind skupiny nám dáva absolútnu ochranu pred zlyhaním a neúspechom.

Každá myseľ potrebuje priateľský dotyk druhých myslí – pre obživu, expanziu a rast.

Napoleon Hill

Mastermind skupina prináša obrovskú silu kreativity a podpory, ktoré nám chýbajú, ak sa o dosiahnutie cieľov pokúšame sami.

Zhrnutie

Účelom skupiny mastermind je to, o čo sa priamo, či nepriamo pokúšame všetci. Pozdvihnúť svoj život na vyššiu úroveň. Vytvoriť a stať sa členom mastermind skupiny tomuto cieľu veľkou mierou napomáha. Mastermind skupina však sama o sebe nezachráni nikoho. Záleží na odhodlaní a činoch každého člena skupiny. Najdôležitejšie je, aby medzi členmi vznikla harmónia a priateľstvo. Len vtedy môže byť mastermind skupina úspešná. A kam až sa vďaka tomu môžete dostať?

Čokoľvek si ľudská myseľ dokáže predstaviť a čomu dokáže uveriť, to dokáže uskutočniť.

Napoleon Hill

 

Jaro Satori

Podnikám na internete - založil som a 3 roky vediem internetový obchod Dedoles.sk. Mám rád knihy, prírodu, sebarozvoj, šport, písanie a umenie.

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *